Дитячі ігри на кожен день!
Описання дитячих ігор, які допоможть вам та вашій дитині скрасити час очікування в черзі чи транспорті.
Дитячі ігри під час очікування.
Сьогодні мама з дітьми пішла до поліклініки. Потрібно зубки малятам перевірити, а також довідки перед школою та дитячим садком отримати. Але ця справа — похід до поліклініки — виявилася складною. Тобто, Йти-то було не важко. А от очікувати, поки настане твоя черга до лікаря,— ну, просто справжня кара! Малята вже і коридором бігали, і в мами на руках по черзі сиділи,— нічого не допомагає. А потім мама дістала зі своєї чарівної сумки аркуш паперу та олівець і почала з дітьми грати в цікаву гру
Кожен із батьків знає, як складно зацікавити малюка, коли де-небудь потрібно почекати 20-30 хвилин. Для мами або тата це очікування стає справжнім випробуванням. Але ж достатньо лише захопити із собою блокнотик та олівці, і малюк із задоволенням буде грати з Вами в «паперові» ігри. Кожна з таких ігор — це не просто розвага. Це джерело нової інформації і корисних навичок, тренажер, що навчає міркувати. І помиляються ті мами і тата, які вважають, що ігри на папері — складна, недоступна розуміння малюка річ.
Чур, я хрестик!
Це гра для будь-якого часу. У «Хрестики-нулики» із задоволенням грають навіть трирічні малюки. І для них це — не просто розвага, а справжня розвивальна математична гра. Програвши кілька разів, діти швидко помічають, що заповнювати клітинки потрібно не як заманеться.
Щоб виграти або закінчити гру в нічию, потрібно виробити певну тактику гри і передбачати на хід уперед.
Звичайні «Хрестики-нулики» малята доволі швидко засвоюють. Далі Ви можете перейти до більш складного тривимірного варіанта цієї гри.
Намалюйте куб і кожну із трьох видимих граней розкресліть на дев'ять клітинок. Як бачите, Ви отримали три ігрових поля одночасно. Всі інші правила залишаються незмінними: три хрестики або нулики в ряд на будь-якій грані означають перемогу. Але тепер малюкові доведеться відстежувати набагато більшу кількість комбінацій, ще й залучити просторову уяву!
Цю гру теж опанували? Тоді пограйте в паперовий варіант японської гри «Рендзю», що в перекладі означає «нитка перлів». Мета цієї гри – поставити в ряд п’ять нуликів або хрестиків. Гра проводиться на ігровому полі розміром 15х15 або 19х19 клітинок. От це вже – непроста задача!
Квітка-дев’ятицвітка.
Для цієї гри намалюйте на папері квітку з дев’ятьма однаковими пелюстками. Тепер разом із малюком візьміть олівці різного кольору і починайте розфарбовування пелюстків. Розфарбовувати їх потрібно по черзі, дотримуючись такого правила: під час свого ходу можна замалювати будь-який пелюсток або два сусідніх.
Виграє той, хто зафарбує останній пелюсток. Намагайтеся грати так, щоб малюк сам помітив закономірність і зрозумів, як саме потрібно зафарбовувати пелюстки, щоб перемогти.
«« До меню дитячих ігор