sadochok

Дитячі садочки Києва

Сайт дитячих садочків2009.12.16

Витинанка. Сніжинка з паперу

Старша група вчилась сьогодні на занятті з конструювання робити витинанки: ми вирізали з паперу сніжинки.

Валентина Дмитрівна розповіла, що таке витинанка, як раніше такими паперовими витинанками прикрашали хати,які вони можуть бути. Показали приклади зроблених витинанок з білого та кольорового паперу. Діти із захопленням розглядали візерунки.

Потім вихователь запропонувала малятам зробити такі ж гарні сніжиночки, як вона показала. Ми разом відмітили, що головне у витинанці - вірно скласти папір.

Валентина Дмитрівна показала й пояснила, як треба скласти паперовий квадратик:

спочатку вдвоє, прикладаючи нижні кути до верхніх

потім ще навпіл, утвоюючи менший квадратик

потім - по діагоналі, склавши сторони, по яких проїходять лінії згибу.

Звичайно, простіше скласти перед дитиною папірець, кажучи "Ось, дивись, як!" Та далеко не кожна дитина зможе через 5 хвилин повторити ці прості (для нас з вами!) дії. Треба, щоб малюк зрозумів саму ідею, щоб міг відтворювати, нехай спочатку за допомоги дорослого. Як пояснити? Ми, наприклад, пояснювали, що треба сторону, де "складені, подвійні крильця" з'єднати зі стороною "де згиб". Знайдіть прості слова, які зрозуміє саме ваш малюк!

Далі вихователь показала, як можна нанести олівцем малюнок по краях майбутньої сніжиночки. Кожен малював, що хотів. Декого довелось умовляти спробувати: малі діти, звичайно, не можуть відразу зрозуміти, яким буде результат, і довелося чути "я боюсь" та "я не вмію". Тут важливо таки вмовити намалювати та вирізати хоч щось, але самостіно, щоб побачити результат, адже тільки так можна перебороти страх перед новим.

Ще були складнощі під час вирізування: зазвичай діти ріжуть кінчиками ножниць, а спробуйте-но різати кінчиками вісім шарів паперу! Декого довелось вчити повністю розкривати ножниці - допомогло.

Ну, звичайно, що не у всіх вийшла одразу сніжинка. Але з другої-третьої спроби справа пішла в усіх дітей. Майже всі попросили другий-третій-четвертий аркуш, щоб зробити багато сніжинок.

Витинанка. Сніжинка з паперу

«« До групи


дитячий садок №343


різне