sadochok

Дитячі садочки Києва

41test

2009.03.25

Математика: частина і ціле

Проходили дуже важливу тему: частина і ціле.

Всі діти отримали по два однакові паперові квадрати. Валентина Дмитрівна показала, як зігнути квадрат навпіл, щоб куточки зівпали один з другим. Потім ножницями діти розрізали один зі своїх квадратів за лінією сгибу. Отримали 2 рівні частини. Відмітили, що був цілий квадрат, а це - його частини.

Далі було найцікавіше: вихователь запросила порівняти одну з половинок із цілим квадратом. Виявилось, що частина менше, ніж ціле!

Подивились на частинку-половинку, розібрали, що це - прямокутник. Тоді ми взяли обидві половинки і склали разом - знов отримали квадрат. Виявляється, з двох прямокутників може получитися квадрат.

Від таких відкриттів всі стомилися, в якості розминки будували потяг, в якому діти були вагончиками. Повторювали кількісну і порядкову лічбу в межах 6. Пробували рахувати вагончики від паровоза до хвоста і навпаки. отримували всякий раз шість вагончиків.Тобто, довели, що число не залежить від напряму лічби. Але коли почали рахувати за порядком, номера дітей-вагончиків змінювались залежно від напряму: коли рахували від паровоза, Амінка була першим номером, бо стояла прямо за Олею-паровозиком, а коли рахували від хвоста - вже була шостою. Тобто, ми довели, що порядок залежить від напряму лічби.

«« На головну


дитячий садок №343