2010.02.24
Розвиток мовлення, грамота
На занятті з розвитку мовлення діти складали речення за картинками, що пропонувала вихователь. Рахували слова в цих реченнях, складали запитання до картинки. Діти вчились робити розповідне речення питальним. Повторювали букви та звуки, називали їх, розподіляючи на голосні та приголосні. Валентина Дмитрівна показувала літери на дошці, а діти відповідали, наприклад "голосний И" або "приголосний Н".
Викладали звукову модель слова. Справка для батьків: в звуковій моделі слова кожен звук позначається символом. М'який приголосний звук позначається двома рисками, твердий - однією, а голосний - кружечком. Наприклад, брали слово "ліхтар". Схемою діти зобразили його так: =о--о-
Порахували кількість звуків в слові (6), кількість складів (2). Визначили, що голосних звуків в слові 2, а приголосних - 4, ті і інші. Пригадали значення слова "ліхтар", склали з ним речення.
В перервах між завданнями робили гімнастику - улюблену розминку дітей старшої групи "Хомка, хомка, хом'ячок". Діти старшої групи дуже добре її знають і радо розкажуть вдома.
Також порівнювали слова, які відрізняються тільки одним звуком: коса-коза, дуб-зуб, корж-морж. Діти мають вміти не просто назвати звук, що змінився, а правильно сформувати речення-відповідь.
У наступному завданні потрібно було з написаних на дошці у вільному порядку слів скласти існуюче слово.