sadochok

Дитячі садочки Києва

16.04.2009

Майстер-клас з писанкарства


Вчора в Будинку вчителя мало місце велике свято для усіх, хто цікавиться народними традиціями, рукоділлям, прикрасами з природних матеріалів. Майстри з різних районів Києва навчали своєї справи усіх бажаючих - і дітей і дорослих, даючи можливість відразу своїми руками спробувати все зробити.

Були діти молодшої школи, старшокласники, учні і студенти гуртків, училищ та вузів. Діти в національних нарядах, жива народна музика, співи доповнювали таку привітну, дружню атмосферу цього дійства. Неможливо було всидіти на одному місці, хотілось йти далі, від столу до столу - бо за кожним столом робилось щось унікальне, надзвичайно красиве й разом з тим таке просте й рідне.

Писанка

Найбільше, звичайно, було майстрів з писанкарства. Мабуть, більше десятка столів були перетворені на міні-майстерні, де було все, щоб просто тут своїми руками зробити писанку. Білі яйця, олівці, писачки і свічки, м’які ганчірочки, серветки, навіть одноразові рукавички, щоб не забрудниити руки воском і фарбами.

      

Майстрині навчали, як тримати мізинцем писанку, як розмітити олівцем, обертаючи яйце, як нагріти писачок над свічкою та набрати у нього воску. Пропонували ілюстрації з традиційними розписами різних регіонів, а хтось і свої узори малював. Тут же був і оцет - знежирити скорлупу, і різних кольорів фарби. Хтось зупинявсь на одному кольорі, хтось робив дво- і, навіть, трикольорові писанки. Свої писанки забирали із собою - похвалитися, показати, навчити інших.

      

Пасхальна листівка

Дуже вразила техніка виготовлення паперових квіточок, з яких Мурга Лариса Олексіївна вчила робити листівки.
Дуже легко працювати, не треба якихось спеціальних матеріалів: лише двосторонній кольоровий папір, клей, ножниці та... звичайні гігієнічні палички. У такої палички треба відрізати кончик та трохи розщіпити трубочку - на півсантиметра, не більше - щоб защіплювати край паперової смужки.

З кольрового папeру треба вирізати смужечку - нешироку, менше сантиметра. Посікти одну сторону її ножницями, щоб вийшла бахрома - це пелюстки. Тоді защіпити край смужки палочкою та накручувати: як зробите певну кількість обертів, відрізати хвостик, підклеїти смужку іншого кольору і знов накручувати. Так ми отримаємо двокольорову квітку: із серединкою та пелюстками. Коли квітка стане товстенькою, закріпити клеєм кінчик смужки та зняти квітку з палички. Обережно розправити, відігнути пелюстки - і все, квіточка готова!


      

Листочки також роблять з тоненької смужки зеленого паперу: накручують спіральку, а потім, знявши, злегка притискають з боків, ніби роблячи носики-дзьобики.

Лишається тільки викласти квітки з листочками на формат, прикрасити листівку тоненькими стрічками, тісьмою, ниточками чи сіткою, намистинками чи малюнком - працює фантазія!

І ще кілька фотографій рукотворних листівок без зменшення, але, на жаль, недостатньо різких:
листівка 1, листівка 2, листівка 3, листівка 4, листівка 5, листівка 6, листівка 7, листівка 8, листівка 9.

Лялька-мотанка

Таких нитяних ляльок вчила робити Жир Олена Олександрівна. Бажаючи отримували від неї нитки з мішковини і разом з майстринею робили собі лялечок. Олена Олександрівна вчила, як треба лагідно пригладжувати нитки, щоб лялечка отримала чисту добру енергію і стала оберігом. Показала, як ховати вузлики, зав’язувати іх всередину сгибів, бо це "мозок" ляльки. Ляльок прикрасили вишитими стрічками, зробили з нитки обличчя-хрестик - у такої ляльки не має бути особистих рис.

      

Мальованка

За сусіднім столом розмальовували дерев’яні яйця фрабами. Спочатку на папері малювали ескіз олівцем і фарбами, тоді за ним розмальовували яйце.

Бісероплетіння

Навчали плести і з бісеру. Звичайно, ціле бісерне "монастирське" яйце виплести просто не стало б часу. Бажаючі повчитися плели метеликів з бісеру.


«« Повернутись на головну


Сподобалась стаття?

Тоді допоможіть нам зробити її доступною для інших:



Наша кнопка (отримати код):
sadochok.org - Дитячі садочки Києва

Ваш садочок має бажання приєднатись до нашого проекту? Чудово! Напишіть про це адміністратору цього сайту: