sadochok

Дитячі садочки Києва

“Георгіївська стрічка” до Перемоги

В Україні стартувала акція "Георгіївська стрічка", присвячена Великій Перемозі нашого народу над фашизмом. У ці дні в столичному парку Слави всі охочі можуть звернутися до пункту роздачі Георгіївських стрічок і одержати їх безплатно.

Уперше така акція відбулася на вулицях російських міст до 60-річчя Перемоги навесні 2005 року. Її задумала і здійснила громадська організація “Студенческая община” та інформаційне агентство “РИА Новости”. Мета — об’єднати людей різного віку, соціального статусу й політичних поглядів довкола важливої історичної події під девізами: “Перемога діда — моя Перемога!”, “Пов’яжи — якщо пам’ятаєш!”, “Я пам’ятаю! Я пишаюся!” Георгіївські стрічки можна тепер бачити на антенах дорогих іномарок і дзеркалах маршруток, на лацканах піджаків і рюкзаках чи дамських сумочках. До цього заходу долучаються компанії, засоби масової інформації. Його благословили ветерани Великої Вітчизняної.

Чому саме Георгіївська стрічка? Вона посідає особливе місце серед військових нагород. Була атрибутом ордена Святого Георгія, заснованого 1759 року. В 1806-му в армії введено нагородні Георгіївські знамена. 1855 року, під час Кримської війни, оформлення георгіївських кольорів з’явилося на нагородній офіцерській зброї. У роки Великої Вітчизняної засновано орден Слави трьох ступенів з жовто-чорною стрічкою, яка також нагадувала про Георгіївський хрест.


«« Повернутись на головну


Сподобалась стаття?

Тоді допоможіть нам зробити її доступною для інших:Наша кнопка (отримати код):
sadochok.org - Дитячі садочки Києва

Ваш садочок має бажання приєднатись до нашого проекту? Чудово! Напишіть про це адміністратору цього сайту: